VENTILÁTORY
Napište nám:

Přihlášení

VENTILAPLAST - Plastový potrubní systém

VENTILAPLAST je plastový systém kruhového a plochého potrubí určeného pro montáže k ODVĚTRÁNÍ bytu, domu, ale také restaurace, baru, koupelny s WC, sklepa či garáže apod.

Příklady využití sytému VENTILAPLAST:

CENTRÁLNÍ ODVĚTRÁNÍ A REKUPERACE DOMU A BYTU – plastový montážní systém je populární zejména z důvodu snadné a rychlé montáže. Velmi jednoduše lze převést kruhové potrubí na ploché a opačně. Ploché potrubí je vhodné do prostoru, kde není dostatek místa pro potrubí kruhové, např. snížené stropy, podlahy, izolace, aj. V případě využití plochého potrubí ve sníženém stropu lze nasadit TALÍŘOVÉ VENTILY přímo na přechodové koleno.

Tepelná izolace potrubí - novinka

Samolepící TEPELNÁ IZOLACE POTRUBÍ a odboček.

Snižuje kondenzaci (orosení) potrubí. Zajišťuje stálost teplého vzduchu v potrubí. Nejčastější využití TEPELNÉ IZOLACE POTRUBÍ je při přechodu potrubí z teplého prostředí do chladného. Další velmi časté využití je jako tepelně izolované POTRUBÍ K REKUPERACI.

 

 

Jak vybrat potrubí pro digestoř - článek
Jak vybrat potrubí pro digestoř - článek
Jak vybrat potrubí pro digestoř - článek

POTRUBÍ K DIGESTOŘI – plastový montážní systém je zapotřebí ke každé digestoři. U digestoří umístěných pod skříňkou nebo ve skříňce působí plastové potrubí umístěné ve skříňce čistším a přijatelnějším vzhledem než ohebné ALU hadice z hliníku. V případě digestoří je také výhodou přechod z kruhového na ploché potrubí, které je možné položit ke stěně na kuchyňské skříňky, kde nebude viditelné. Dále se umisťuje ploché potrubí od digestoře do prostoru podhledu.
Nezbytnou součást plastového systému tvoří také VÝPUSŤ KONDENZÁTU, která odvádí stékající kapky uvnitř potrubí, aby se zamezilo škodám způsobených proniknutí vody do stěny a el. zařízení digestoře.

ODVĚTRÁNÍ KOUPELNY A WC – pro větrání malých místností se obvykle používá VENTILÁTOR DO KOUPELNY, který nasadíme do potrubí vedoucí skrz zeď ven či do ventilační šachty. Můžeme ale také využít dalšího způsobu, a to zasunutí ventilátoru dovnitř potrubí. VENTILÁTOR DO POTRUBÍ dokáže odsávat z jednoho či více míst přes plastový, nerezový, chromový TALÍŘOVÝ VENTIL nebo MŘÍŽKY.

Mřížky
Nejprodávanější koupelnový ventilátor MiniVent M1
Univerzální, tiché a výkonné radiální ventilátory Helios ELS
Radiální ventilátory Helios ELS
Radiální ventilátory Helios ELS
Pouzdra pro radiální ventilátory Helios ELS